Меню

Кенійський бігун пробіг марафон менше ніж за 2 години

Кенійський бігун Еліуд Кіпчоґе став першою людиною в історії, якому вдалося подолати дистанцію марафонського бігу (42 км 195 метрів) менше ніж за дві години. У суботу, 12 жовтня, у Відні він фінішував з результатом 1 година 59 хвилин 40,2 секунди.

Однак цей показник не буде визнаний світовим рекордом, так як забіг проходив практично в ідеальних умовах . Разом з 34-річним Кіпчоге біг 41 атлет - "пейсмейкери" (бігуни, що задають темп) усі найкращі бігуни світу, які почергово змінювали один одного. Для створення ідеальних умов забігу, організатори спеціально підбирали місто для старту, маршрут і навіть конкретний день з урахуванням погоди.

Марафон у Відні не входить в програму Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій (IAAF) і був організований для того, щоб була досягнута мета - пробігти за 2 години.

"Я найщасливіша людина. Я показав, що якщо чогось бажати, то немає ніяких обмежень", - заявив атлет.

Володарем офіційного світового рекорду в марафоні є сам Еліуд Кіпчоґе. У 2018 році на змаганнях в Берліні він пробіг дистанцію за 2 години 1 хвилину 39 секунд. Кенійський спортсмен - олімпійський чемпіон 2016 року.