Меню

Chicago Sky уперше в історії завоювала титул жіночої НБА

Повернення Паркер та досягнення Коппер і Вандерслут створили історію для Chicago.

У жіночій НБА визначилися переможниці чемпіонату-2021. З рахунком 3:1 у фінальній серії виграла команда Chicago Sky, здолавши "Фінікс Мерк'юрі".

Зустріч команд стала реваншем за фінал 2014 року, що залишився за "Фініксом". Цього разу "Чикаго" склала потужнішу конкуренцію та вперше в історії завоював титул ВНБА. Також вони перша команда, яка стала шостою в регулярному сезоні, але врешті здобула чемпіонство.

Четвертий матч фіналу Chicago грала на домашній арені "Вінтраст" і вважався фаворитом зустрічі після того, як завдав нищівної поразки в третій грі: "Фінікс" тоді поступився з найбільшим відривом у історії фіналів ВНБА (50:86). Але цього разу "Мерк'юрі" грали на рівних та вели в рахунку після кожної з трьох перших чвертей.

Проте команда  Chicago зробила вирішальний ривок у останній та на фінальних двох хвилинах перевернув гру на власну користь. "Скай" переміг з рахунком 80:74.

Однією з ключових гравчинь, які гарантували Chicago перемогу, була лідерка команди Кендейс Паркер. Саме її триочковий зрівняв рахунок до 72:72 менш ніж за дві хвилини до завершення гри.

Паркер уже ставала чемпіонкою ВНБА в 2016 році в складі "Лос-Анджелес Спаркс", за який відіграла 13 сезонів. А в 2021-му американка повернулася до рідного міста Чикаго й завоювала титул у дебюті за "Скай".

У четвертому матчі Паркер оформила дабл-дабл, принесши команді 16 очок та здійснивши 13 підбирань.

Проте MVP фіналу визнали Калію Коппер, яка була однією з лідерок за набраними очками впродовж перших трьох матчів серії (21, 15, 22). Останній вийшов найменш вдалим – 10 очок.

У середньому гравчиня за матч заробляла у своїй дебютній фінальній серії 17 очок і виконувала 5.5 підбирання.

Натомість в останній грі домінувала американсько-угорська баскетболістка Еллі Квіґлі, яка набрала 26 очок і зробила п'ять підбирань. Її партнерка за командою й дружина, розігруюча Кортні Вандерслут, була за крок до тріпл-дабла: 10 очок, 9 підбирань і 15 передач.

У фінальній серії Вандерслут встановила рекорд ВНБА, виконавши найбільшу кількість асистів у історії плей-оф ліги – 102 за десять ігор (10.2 у середньому).

Хоча це не принесло команді перемоги, найрезультативнішою в матчі стала одна з лідерок "Фінікса" Бріттні Ґрайнер, яка заробила 28 очок.

• Найкращі моменти останньої гри фіналу:

З дебютною перемогою "Чикаго", зокрема, привітали колишній президент США Барак Обама, який написав, що "наше місто пишається командою", давній шанувальник "Скай" Chance The Rapper та тенісна легенда Біллі Джин Кінг.